مکان فعلی :
اخبار :

بازدید از  شهرستان زرند
۱۳۹۵/۰۸/۱۹

بازدید از شهرستان زرند

بازدید مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری و خانم اگنس موکانتوالی رئیس دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان از منازل مسکونی اتباع افغانستانی و وضعیت زندگی آنان در زلزه های اخیر شهرستان زرند 

حمید شمس الدینی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اعلام کرد   اکثر اتباع افغانستانی ساکن شهرستان زرند  بعلت عدم بضاعت مالی در خانه های فرسوده سکونت دارند . لذا مهمترین الویت می تواند ساخت 3 هزار واحد مسکونی بصورت شهرک و... می باشد.
ایشان ضمن بازدید از بیمارستان این شهرستان (سینا) و  2 مدرسه اصلی که اتباع افغانستانی در آنها  مشغول به تحصیل می باشند اعلام کرد در زلزله های اخیر این مراکز دچار تخریب  شده اند.

اگنس موکانتوالی رییس دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با بیان اینکه ما شرایط را درک می کنیم و در این شرایط  بین ایرانیها و اتباع افغانستانی تفاوتی نمی باشد  اعلام کرد ساخت یک باب مدرسه و مرکز درمانی در سال 2017 برای ما در الویت خواهد بود.  

فرماندار زرندضمن تقدیر و تشکر از حضور سازمانهای بین المللی و احساس مسئولیت آنها گفت : درزلزله سال 83 خدمات مناسبی به اتباع افغانستانی در شهرستان داده شده و اگر زلزله شدیدی رخ بدهد در بحث پناهندگان با فاجعه انسانی روبرو خواهیم شد بنابراین باید  بصورت اضطرار تصمیمی برای سرپناه پناهندگان اتخاذ گردد.

بابایی
رییس سازمان هلال احمر شهرستان اعلام کرد همزمان با تصمیم ستاد مدیریت بحران آمادگی خدمت رسانی به اتباع افغانستانی همانند هموطنان ایرانی را داریم.

 


منبع : اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
بازدید : ۱۹۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید